Dünyanın En İyi Kadın Poker Oyuncuları – Jennifer Harman

NerePoker Dünyanın En İyi Kadın Poker Oyuncularıöğrenmeye yeni başlayan ya da oyununu geliştirmek isteyen oyuncuların; yapması gereken ilk adımlardan biri usta oyuncuları izlemektir. Oyunları izlerken hem tecrübe hem de farklı stratejiler kazanırsınız. Oyuncuların ne kadar iyi bir psikolojiye sahip olduklarını ve rakip üzerinde bunu nasıl kullandıklarını görmek oyununuza çok şey katacaktır. Bu amaçtan yola çıkarak hazırladığımız “Dünyanın En İyi Poker Oyuncuları” serimize ilave olarak ” Dünyanın En İyi Kadın Poker Oyuncuları ” serisine başlamıştık. Bu serinin ikinci yazısını ise poker tüm zamanlar listesinde hatırı sayılır bir dereceye sahip olan Jennifer Harman’a ayırdık. Jennfer  Harman-Traniello 29 Kasım 1964 Reno, Nevada doğumludur. Reno Üniversitesi mezunu olan oyuncu ünlü İtalyan poker oyuncusu Marco Traniello ile evlidir. İki çocuk annesi olan Harman poker ile 8 yaşında tanışmıştır.

Dünyanın En İyi Kadın Poker Oyuncuları Özellikleri Nerede ?

Birçok insanın aklına “Poker” oyunu dediğinizde genellikle erkeklerle dolu, erkek egemen bir atmosfer yansıyacaktır. Ancak, son yıllarda, kadınların da poker dünyasında kendilerine yer bulduğundan bahsedebiliriz. Hatta, bazıları dünyanın en iyi poker oyuncuları oldu. Bu yazımızda, dünyanın en iyi kadın poker oyuncularının özelliklerinin ne olduğuna bir göz atacağız.

  1. Disiplin: Dünyanın en iyi kadın oyuncularının ortak özelliklerinden biri, çok disiplinli olmalarıdır. Kazanç elde etmek için, sabırlı ve disiplinli olmak önemlidir. Her el oynanamaz ve oyuncuların her zaman doğru şekilde hareket etmesi gerekir.
  2. Kararlılık: Bir diğer özellik, kararlılık. Oyuncular, kaybetse bile soğukkanlılığını korumalı. Kaybettiği eli unutup yeni stratejiler belirlemeye devam edebilmelidirler. Sarsılmaz bir kararlılıkla oyunlarını oynamalılar.
  3. Strateji: Strateji, pokerde ​​çok önemlidir ve en iyi kadın poker oyuncuları bunun farkındadır. Ellerini başarılı bir şekilde oynayabilmek için iyi bir stratejiye sahip olmalılar. Stratejileri, oyuncuları en avantajlı konuma getirebilecek şekilde çok ayrıntılı olarak hazırlamalılar.

Kaçırmayacağınız başka bazı özellikler de şunlardır

  • Yaratıcılık
  • Başarıyı kutlayabilecek cesaret
  • Soğukkanlı ve sabırlı
  • İyi İletişimci

Bu özellikler, sadece kadın poker oyuncuları için değil, herhangi bir başarılı poker oyuncusu için önemlidir. Ancak, kadın oyuncuların büyük bir erkek nüfusu ile etkileşim halinde oldukları düşünüldüğünde, yaratıcılık ve iyi iletişim yetenekleri, başarılı olmak için aralarında fark yaratabilir.

Sonuç olarak, kadın poker oyuncuları da erkekler kadar başarılı olabilirler. Başarıya giden yolda, disiplinli olma, kararlılık ve iyi bir strateji oluşturma da büyük bir rol oynar. Bununla birlikte, başarılı olmak için sadece bu özellikler yeterli değildir. Yaratıcılık ve iyi bir iletişim de önemlidir. Kadın poker oyuncuları için herhangi bir engel yoktur. Onlar için sadece kartlara iyi bakmak ve eli doğru oynamak önemlidir.

Dünyanın En İyi Kadın Poker Oyuncuları

Önce casinolarda daha sonra da online poker odası FıllTiltPoker’de poker oynamaya devam eden oyuncunun iki adet WSOP bileziği bulunmaktadır. Bunlardan ilkini 2000 yılında Deuce to Seven No-Limit etkinliğinde ikincisini ise 2002 yılında $5.000 Limitli Hold’em etkinliğinde kazanmıştır. Bu açık etkinliklerde 2 WSOP bileziğine sahip dünyadaki tek kadın oyuncudur. Bu dönemde geçirdiği böbrek hastalığı sebebiyle pokere ara veren oyuncu daha sonra World Poker Tour Five-Diamond World Poker Classic ‘te 4. oldu. Pokerden kazandığı paranın bir kısmını böbrek hastalıkları ile savaşan vakıflara bağışlamaya devam etmektedir. Poker severler onu 2005 yılında Corey Zeidman ile oynadığı oyun ile tanımaktadır. Aşağıda bu maçın videosunu izleyebilirsiniz.

Zeidman’ın straihgt flush ını gördükten sonra verdiği tepki hala hatırlanmaktadır. Özellikle nakit oyunlarda oldukça başarılı olan oyuncuyu FullTiltPoker sitesinde izleyebilir, isterseniz onunla aynı masada poker oynayabilirsiniz. FullTiltPoker’e üye olmak için aşağıdaki resmi tıklayabilirsiniz. Harman hala kadın ve erkek oyuncular arasında tüm zamanların en iyi poker oyuncularından biri olarak görülmektedir. Sizde iyi poker oyuncusu olmak istiyorsanız bol bol pratik yapmalı ve farklı oyuncuların oyun karakterlerini görmelisiniz. Size gerekli deneyimi kazandırması açısından önerebileceğimiz sitelerin bir listesine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Tüm siteler hem gerçek paralı hem de sahte paralı poker oynama imkanını sizlere sunmaktadır.Nakitoyun.com içeriğinde bu sitelere nasıl üye olunacağı ve paralı poker oynamayı seçen oyuncular için nasıl para yatırılacağı ile ilgili yazıları bulabilirsiniz. Ayrıca poker öğrenmeye yeni başlıyor iseniz bir çok faydalı bilgiye de ulaşabilirsiniz. Tüm poker severlere bol şans ve iyi eğlenceler dileriz. Jennifer Harman kendinize esin kaynağı yapmanız dileği ile.

Hangi Sitelerde Oynuyorlar ?

Dünyanın En İyi Poker Oyuncusu Kim

Birçok insan için poker, sadece bir oyun oynamaktan ibarettir. Ancak dünya çapındaki turnuvalar ve büyük ödüllerle birleştiğinde, poker daha ciddi bir iş haline gelir.

Poker tamamen şansa dayalı değildir. Bireysel beceri, sabır, matematik ve strateji gerektiren bir oyundur. Dünya genelinde binlerce poker oyuncusu bulunmasına rağmen, en iyi oyuncuların her zaman belirli özellikleri vardır.

  • 1- Daniel Negreanu

Daniel Negreanu, tüm zamanların en iyi poker oyuncularından biridir. 6 kez WSOP bileziği bulunan Negreanu, profesyonel poker kariyeri boyunca 39 milyon doların üzerinde kazanç elde etti. Ayrıca, kendi Youtube kanalı olan KidPoker adlı belgeselle poker dünyasında büyük bir kayıt kırdı.

  • 2- Patrik Antonius

Patrik Antonius, Finlandiya kökenli bir profesyonel poker oyuncusudur. 15 yılı aşkın süredir piyasada faaliyet göstermektedir. Ancak Antonius, kariyeri boyunca 11 milyon dolar kazanmıştır ve en büyük turnuva zaferlerinden biri. Çünkü 2005 yılında Baden Classics’de kazandığı 1,4 milyon dolarlık ödül olmuştur.

  • 3- Vanessa Selbst

Vanessa Selbst, tüm zamanların en iyi kadın poker oyuncularından biridir. Amerikalı oyuncu, kariyeri boyunca 11,9 milyon dolar kazanmıştır ve üç kez WSOP bileziği kazanmıştır. Ayrıca, Yokohama Bayanlar Turnuvası ve NAPT Mohegan Sun Main Event dahil olmak üzere birçok önemli turnuvayı kazanmıştır.

Yukarıda listelenen oyuncuların hepsi büyük poker başarıları ve kazançları ile ünlüdürler. Ancak kişisel tercihler ve oyun tarzları, en iyi poker oyuncusu olarak kimin görüleceğine karar vermede önemli bir rol oynar. O yüzden cevap, elbette kişiye bağlıdır.

Bu yazı Poker, Videolar kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.